úterý 30. dubna 2013

Pohodový víkend v Pärnu / Lõõgastav nädalavahetus / Relaxing weekend

Tento víkend jsem zůstala v Pärnu a užívala si nic nedělání, prostě pohoda.
V pátek večer jsem navštívila centrum pro mládež ve škole, kde pracuje Nik. Byl tam právě "uklízecí" den a Nik jim připravoval vegetariánské hamburgery. Přišel i Werner, kluk z Belgie. Potom jsme se dívali na super film Volný den Ferrise Buellera.
V sobotu jsem fakt nic nedělala, nebo už jsem to zapomněla :-D Jen jsem upekla dezert a vyrazila jsem na večeři k Wernerovi.
V neděli jsem v nicnedělání pokračovala :-) Navštívila jsem s Ester představení tanečních skupin z Pärnu. Konalo se to v jedné tělocvičně, budova je nová a velmi povedená. Potom jsem vyrazila s Nikem, Linou a jejím psem Lumim na pláž ( lumi znamená v estonštině sníh). Lumi strašně rád chytá ptáky, ale na pláži se to v jeden okamžik obrátilo a jedna vrána chtěla Lumiho "ulovit" :-) Zbytek neděle jsem strávila doma na zahradě :-) Pomalu tam roste skleník :-)
Skvělý víkend :-)

Sel nädalavahetusel jäin Pärnusse ja nautisin  mitte  midagi tegemist, lihtsalt puhkasin.
Reede õhtul käisin Noortekeskuses, kus Nik töötab. Seal oli "koristuspäev" ja Nik tegi taimetoitlaste  hamburgerid. Belgia noormees Werner tuli ka. Siis ma vaatasin super filmi Ferris Bueller´s Day Off.
Laulepäeval ma ei teinud mitte midagi errilist. Ma lihtsalt küpsetasin magustoitu ja ma käisin Werneri juures õhtusöögil .
Pühapäeval ma jätkasin mitte midagi tegemist :-) Käisime koos Esteriga Pärnu tantsurühmade etendusel. See toimus spordisaalis, hoone on uus ja väga kena. Siis käisin koos Niki, Lina ja tema koer Lumiga rannas. Lumi armastab püüda linde, kuid üks vares tahtis hoopis püüda Lumit :-). Ülejäänud pühapäeva veetsin kodus aias :-) Seal "kasvab" kasvuhoone :-)
Suurepärane nädalavahetus :-)

This weekend I stayed in Pärnu and enjoyed doing nothing, just relax.
On Friday evening I visited a youth center at the school where Nik works. There was "cleaning" day and Nik prepared them  vegetarian hamburgers. Belgian guy Werner came also. Then we looked at super movie Ferris Bueller´s Day Off.
On Saturday, I really did not do anything, or I forgot about it:-D I only baked dessert and I went to dinner at Werner.
On Sunday, I continued doing nothing :-) I visited with Ester performance dance groups from Pärnu. It took place in a gymnasium, building is new and very nice. Then I went with Nik, Lina and her dog Lumi  on the beach ( lumi means snow in Estonian). Lumi love to catch birds, but on the beach in one moment it is turned one crow wanted catch Lumiho  :-) The rest of Sunday I spent at home in the garden :-) There is "growing"  greenhouse :-)
A great weekend :-)Žádné komentáře:

Okomentovat